Jak pogodzić świat duchowy z materialnym?

Ludzie odnajdują szczęście na wiele różnych sposobów.

Są albo singlami zamkniętymi na długotrwałe relacje, szukającymi chwilowych przygód i braku zobowiązań, realizującymi tylko i wyłącznie swoje pasje i marzenia albo osobami, które poświęcają swoje wartości dla drugiej osoby, zapominając zupełnie o swoich potrzebach.
Przeciwieństwem skupionych na gromadzeniu jak największego bogactwa, rozwijaniu firmy i otaczających się jak największą ilością rzeczy materialnych są ludzie odsunięci od materializmu, żyjący „z miesiąca na miesiąc”, odnajdujący szczęście w chwilowych przyjemnościach, wierze w Boga, skromności i pełnej uległości bez wpływu na własną rzeczywistość.

Jednak szczęście już dawno przestało być ukryte w skrajności i pogodzenie świata materialnego z duchowym to w tych czasach konieczność!

Pozwól, że powiem Ci jak pogodzić te dwa światy.

prosperity0909

  1. Nie rezygnuj z żadnego z nich!

Pierwszym powodem, dla którego ludzie zamykają się na jeden z tych światów jest fakt, że uważają, że nie da się ich pogodzić. BZDURA!

Ludzie, którzy uważają, że wiara to jedyne na czym powinniśmy się skupiać w życiu, najprawdopodobniej nigdy nie poznali przyjemności jaką daje zarabianie wielkiej ilości pieniędzy. Nie kupili nikomu prezentu, który pozwolił mu na spełnianie jego marzeń. Nie przeznaczyli większej ilości pieniędzy na cel charytatywny ani nie pomogli dzięki pieniądzom osobie potrzebującej. Pieniądze w tym świecie dają niesamowite możliwości czynienia dobra i jeżeli są ludzie, którzy uważają, że pieniądze to zło, to najwidoczniej ktoś ich kiedyś pieniędzmi skrzywdził. Jak? Zabierając mu jego oszczędności, okradając go lub zapłacił, aby ktoś skrzywdził jego lub jego rodzinę. Takich ludzi nie należy słuchać.

Ludzie, którzy uważają, że pieniądze to jedyne na czym powinniśmy się skupiać w życiu, nigdy nie doświadczyli bezinteresownej pomocy od drugiej osoby, nigdy nie dostali niczego, za co nie musieliby zapłacić i nie byli wystarczająco kochani – bez względu na wszystko. Taka jest wiara. Wiara to bezwarunkowa miłość „kogoś” do nas. Tych ludzi też nie powinniśmy słuchać.

2. Uświadom sobie, że potrzebujesz „Siły Wyższej” 

Zawsze powtarzam, że jesteśmy tylko i aż ludźmi. Bez względu na to, jak wielkie sukcesy w życiu osiągamy, ile pieniędzy zarabiamy i w jak wielkim i luksusowym domu mieszkamy – zawsze pojawiać się będą chwile słabości. „Dołki”, z których żadne pieniądze, żadna nowa „zabawka” w postaci biżuterii, ubrań czy nawet samochodu nas nie wyciągnie.
W tych chwilach, będąc na samym szczycie, ludzie często nie mają już mentorów i autorytetów, przez co nie mają się do kogo zwrócić o pomoc. Nawet jeżeli kogoś takiego mają, to co jeżeli ten ktoś w tej chwili też przeżywa taki „dołek”?
No właśnie. To jest ludzkie i warto wtedy mieć „kogoś”, kto ludzki nie jest.
Kogoś, kto potrafi nam pomóc nawet wtedy, gdy żaden człowiek nie jest w stanie.
Po to jest potrzebna sfera duchowa.
Po to, by odciążyć swoją podświadomość. Aby wierzyć, że jest „Siła Wyższa”, która jest po naszej stronie; która nas rozumie i akceptuje bez względu na całe zło, które w danej chwili w nas siedzi; która nas kocha, wspiera i zawsze wysłucha dając jednocześnie gwarancję, że to, co jest tutaj, na Ziemi, jest mało istotne w obliczu życia wiecznego.
Wyobraź sobie, jaki to jest komfort mieć kogoś, kto się Tobą opiekuje i mimo tego, że doskonale wiesz, że to Ty w 100% masz wpływ na swoje życie, to mimo porażki On będzie by Cię podnieść. Wspaniale, prawda?
To teraz zastanów się…
Skoro jesteś jedyną osobą, która ma wpływ na to w co wierzy i doskonale wiesz, że wszystko w co wierzysz staje się Twoją rzeczywistością, to dlaczego by nie wierzyć w „Siłę Wyższą”?
Nie każę Ci wierzyć w Kościół, w kapłaństwo czy w jakąkolwiek konkretną wiarę.
Wierz w „Siłę Wyższą”, jakiś większy sens, a będziesz szczęśliwszy!

3. Uświadom sobie, że potrzebujesz pieniędzy

A teraz drugi przypadek. Masz już spokój duchowy, świadomość życia wiecznego, istnienia „Siły Wyższej” i okazuje się, że nie stać Cię, by kupić Twojemu dziecku książek do szkoły; że comiesięczny czynsz, mimo tego, że jest taki sam, to tak jakby rośnie i coraz bardziej Cię przytłacza; że lodówka jest coraz bardziej pusta, a niezgaszone światło w łazience przypomina Ci o tym, jak bardzo męczą Cię comiesięczne rachunki..
Rozumiesz? Równowaga.
Potrzebujesz pieniędzy, żeby zapewnić sobie i osobom, które kochasz najlepsze możliwe warunki do życia.
Potrzebujesz świata materialnego, żeby spełniać swoje marzenia na Ziemi.
Potrzebujesz gotówki, żeby pojechać z rodziną na wczasy, pójść z żoną na kolację i kupić auto, którym będziesz odwoził swoje dziecko do szkoły.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego świątynie, miejsce, gdzie chwalone jest życie skromne, oddane drugiemu człowiekowi, jest jednocześnie tak bogate? Wielkie ołtarze zdobione złotem, witraże za kilkadziesiąt tysięcy złotych i olbrzymie, strzeliste budowle.
Czy to jest niezbędne aby być blisko Boga?
Moim zdaniem w Porsche bardziej czuć błogosławieństwo Boże niż w Maluchu.
Jesteśmy tylko i aż ludźmi i potrzebujemy materializmu, nawet w świątyni.
Musi to wyglądać tak, żeby zaparło nam dech w piersiach; żeby jako ludzie dorośli, prowadzeni przez świat materialny, wchodząc do świątyni raz na tydzień poczuli, że Bóg jest potężny, wiara jest mocna i ma swoją pozycję w świecie materialnym.

Podsumowując, wszędzie obecna jest wiara, tak jak wszędzie obecny jest materializm, dlatego nie rezygnuj z żadnego z tych światów, bo nie będziesz obecny nigdzie.

Materialnego życia w wierze życzę,

k.

****************
Podoba Ci się ten wpis i chcesz więcej?
Napisz komentarz i polub mój profil na Facebook’u:
http://www.facebook.com/belzkamil

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Jak pogodzić świat duchowy z materialnym?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s