3 cechy pozwalające Ci na szczęście

Szczęście każdy definiuje na swój sposób.

Dla jednych ludzi szczęściem jest stan posiadania. Nowy samochód, piękny dom, najnowszy telefon i szyty na miarę jedwabny garnitur.
Ubrani w drogą biżuterię, budzeni przez lokaja i palący najdroższe cygara – czują się szczęśliwi.
Dla innych szczęście jest poszukiwane w pomocy innym. Poświęcają oni swoje życie dla filantropijnych osiągnięć. Wyjeżdżają na misje do Afryki, otwierają fundacje i osiągają największy poziom szczęścia ratując jedno z wielu dzieci przed nieuniknioną chorobą.

Jednak my żyjemy w nieco innym świecie. Bardziej pośrednim.
I chciałbym właśnie aby każdy z Was znalazł to szczęście gdzieś na środku zachowując zdrowy rozsądek, bez poświęcenia swojego życia dla innych i bez pogoni za pieniądzem.

1600x900_happiness-1578914

Te trzy rzeczy pomogą Wam osiągnąć szczęście zachowując jednocześnie równowagę.

1. WDZIĘCZNOŚĆ

Bycie wdzięcznym za wszystko co mam przyszło mi stosunkowo niedawno. Od niespełna roku około godziny 7:30 wyskakuje mi powiadomienie w telefonie o treści: „Bądź wdzięczny za wszystko co masz!” Następnie wchodząc w powiadomienie, przed moimi oczami ukazuje się kilka wersów, które postaram się teraz streścić.
Pamiętaj, że Twoje życie dla wielu milionów ludzi na tej Ziemi jest tylko MARZENIEM! Czymś nieosiągalnym w danej szerokości geograficznej. Uświadom sobie, jak NIESAMOWITE to jest żyć życiem, o którym inni tylko marzą! Tak. Rzeczywiście tak jest.
Wdzięczność wymaga wielkiej świadomości i obecności. Bycia w „tu i teraz”.
Żeby być wdzięcznym, trzeba spojrzeć w dół, ale nie z góry.
W dół po to, aby spojrzeć na ludzi, którzy są pod nami, którzy mają gorzej; którzy katastrofy, kataklizmy, choroby i wojnę mają wpisaną w codzienność.
Nie patrz na nich z góry, bo wtedy Twoje ego wmówi Ci, że mają tak, bo na to zasłużyli, a wtedy wdzięczności nie doświadczysz.
Patrząc z góry na innych patrzysz też z góry na siebie. Uważasz się za lepszego, że zasługujesz na więcej przez co budujesz ze sobą relacje TRENER – UCZEŃ.
Jest ona sprzyjająca w punkcie numer 3 – AMBICJI, ale bez punktu pierwszego, gdzie budujesz relacje PRZYJACIEL – PRZYJACIEL i jesteś sam dla siebie wsparciem – nigdy nie osiągniesz wdzięczności.

2. AKCEPTACJA

Chciałbym, żebyś zwrócił uwagę na to, jak istotny jest ten punkt. Akceptacja pozwala Ci na niesamowity spokój wewnętrzny.
Na pewno każdy z nas kojarzy sytuacje stresowe: przed egzaminem, w pracy, w życiu prywatnym. Często wymuszamy na sobie presję zrobienia czegoś DOBRZE i w ogóle nie dopuszczamy myśli, która oznaczałaby nawet najmniejsze niepowodzenie! Dlaczego?
Kochani – jesteśmy tylko ludźmi. Proszę Cię o to, abyś jako człowiek pozwolił sobie na „NIE WIEM”, „NIE POTRAFIĘ” i „NIE JESTEM GOTOWY”.
Pozwól sobie na „JESTEM SMUTNY”, „CZUJĘ SIĘ ŹLE” i „ZARAZ SIĘ ROZPŁACZĘ!”

Zwróć uwagę, że zdecydowana większość rzeczy, które wzbudzają te emocje, nie są zupełnie zależne od nas ALBO są przez nas spowodowane w 100% i zrzucanie odpowiedzialności na osoby trzecie wzbudza w nas frustracje (bo przecież nic z tym nie możemy zrobić…).
Paradoks, prawda? Tak właśnie jest.
Denerwuje nas zła pogoda za oknem (nie mamy na to wpływu), albo fakt, że znowu rozładował nam się telefon w trasie (w 100% nasza wina – nie producenta telefonu).
Bądźcie tego świadomi!

Uwierzcie mi, że każdy, bez wyjątku, KAŻDY ma gorsze chwile w swoim życiu i nic na to nie poradzimy. Najlepsze, co możemy zrobić w tej sytuacji, to po prostu pozwolić tym emocjom BYĆ. Nie ukrywać ich pod warstwą sztucznego uśmiechu.
Jeżeli masz ochotę płakać – PŁACZ!
Jeżeli jesteś wściekły – KRZYCZ!
Daj płynąć swoim negatywnym emocjom, pozwól sobie na słabsze chwile, a dużo szybciej one po prostu miną!
Zaakceptuj to, że jesteś człowiekiem mającym emocje, nad którymi nie jesteś w stanie zapanować. Zaakceptuj, że życie nigdy nie będzie w 100% szło po Twojej myśli. Zaakceptuj, że urodziłeś się na tym świecie, by przejść określoną drogę i zawsze będą na niej przeciwności.
Zaakceptuj to wszystko, a będziesz znacznie szczęśliwszy niż jesteś!

3. AMBICJA

Jeżeli już jesteś wdzięczny za wszystko co masz; jeżeli zaakceptowałeś swoje gorsze chwile w życiu to przyszedł czas na coś, co pozwoli Ci na pełnię szczęścia – AMBICJA!
Człowiek szczęśliwy to taki, który ciągle się wspina na szczyt, a nie ten, który na tym szczycie siedzi i bezcelowo dłubie w nosie.
By pielęgnować swoje szczęście i utrzymywać stan, w którym WIESZ po co wstałeś tego ranka, potrzebujesz CELU!
Celu, który będzie Cię napędzał do działania; cel, który będzie zainspirowany ludźmi, których podziwiasz!
Twój umysł potrzebuje tego jak Twój organizm tlenu! Bez tego nie wiesz co robić, gdzie iść, po co żyć! Masz przed sobą mapę, codziennie przechodzisz kilkaset kroków, jednak bez celu, konkretnego i osiągalnego, robisz te kroki w zupełnie innym kierunku każdego dnia!
Przez to bezsensownie kręcisz się w kółko albo poruszasz się w jakimś kierunku, ale tak właściwie nawet nie wiesz po co!
To jest to, na czym powinieneś się skupić. Znaleźć CEL swojego życia. 
Chcesz wiedzieć jaki jest mój? Proszę! Mam go w przypomnieniach w telefonie. Codziennie o godzinie 10:00 dostaję powiadomienie o takiej treści:

„MISJA ŻYCIA
Sprawić, żeby moja firma była biznesem, który pracuje nawet wtedy, gdy ja nie pracuje.
Wolny czas spędzam na prowadzeniu kanału na YouTube, szkoleniach i powiększaniu potencjału innych ludzi.”

Rozumiesz? Tak to ma wyglądać!

Mam nadzieję, że ten post pozwoli Ci na doświadczanie wdzięczności każdego dnia; na zaakceptowanie wszystkiego, co Cię spotyka i wzbudzi w Tobie ogrom ambicji!

Powodzenia,

k.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “3 cechy pozwalające Ci na szczęście

  1. Ludzie, dla których szczęściem jest stan posiadania są wdzięczni za to, że mają najlepsze samochody, najdroższe cygara, że mają możliwość rozwinięcia swojego biznesu i doskonale wiedzą, że ich życie dla innych jest tylko marzeniem – i akceptują to w 100%, a co ich charakteryzuje to to, że mają ambicje aby do tego dążyć, aby czuć się lepszym od innych czy lepszym dla samego siebie i swojego komfortu.
    Ludzie, dla których szczesciem jest pomoc dla innych są wdzięczni, że mogą uszczęśliwić osobę, która tej pomocy potrzebuje. Czerpią z tego siłę i cieszą się, że ktoś dzięki niej może zacząć w jakimś stopniu również cieszyc ze swojego życia – wtedy dla nich jest to jak najlepsze auto i najdroższe cygaro. Mają świadomość, że inni tylko marzą o takim życiu jakim oni maja, dlatego chcą się nim dzielić. Akceptują to tak samo w 100%. A ich ambicje tak samo napędzają się z każdym następnym powodzeniem przy pomocy innym.
    Niezależnie od tego czym dla każdego z nas jest szczęście, każdy jest wdzięczny, akceptuje to co sam wybrał i posiada ambicje, aby dalej się w tym rozwijać. Z tym, że każda z tych dwóch odrębnych osobowości znajduje się na innych płaszczyznach życia, posiadają inne doświadczenia, przez co posiadają też inne wartości.

    Nie wypośrodkujesz tych ludzi, jeśli nie zaznali życia z innej strony..

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s