Jak być pośród „mędrców”, unikać „głupców” i nie przejmować się opinią „przeciętniaków” ?

Zacznę od rady, która będzie dla Ciebie przedsmakiem tego artykułu.

Nie stój w miejscu.
Rozwijaj się w różnych dziedzinach.
Nie bój się próbować nowych rzeczy.

Poznawanie nowych systemów postrzegania świata daje Ci poczucie satysfakcji i powoduje wzrost Twojej samooceny. Rozwija Cię i uczy tolerancji.

Dlaczego tolerancji ? Spójrz.
Siłownia okiem laika wygląda na produkcję bezmózgów. Zawsze uważałem, że zamiast iść poćwiczyć wolę czytać książki, wyjść z dziewczyną na spacer czy obejrzeć ambitny film. Nie widziałem sensu w tym, aby wyłączać swój mózg kosztem mięśni. Podobała mi się wysportowana sylwetka, lubiłem, gdy kobiety były aktywne fizycznie, jednak wypierałem myśl, że można pogodzić to z rozwojem umysłowym.
Uważałem, że można być albo „mięśniakiem” albo „inteligentem”.
I tu się myliłem.

Okazuje się, że trzymanie diety i regularne ćwiczenia wpływają również na Twój rozwój psychiczny i mentalny. 
Sztanga przestaje być tylko obciążeniem fizycznym, a zaczyna być uprzedmiotowieniem Twoich problemów i stresów. Wysiłek działa odstresowująco i jest to najlepsza recepta na „odpoczynek” dla osób pracujących umysłowo.

Pamiętam doskonale jak śmiałem się z osób, które chodziły na siłownię, by leczyć swoje kompleksy. Rozumiałem wtedy doskonale, że „kompleks” to wytwór naszej wyobraźni. Czułem się dobrze w swoim ciele, nawet gdy nie było dla mnie wystarczająco dobre. Wiedziałem, że gdyby nie normy i stereotypy przywłaszczone przez nas pod presją otoczenia, każdy byłby „piękny”. Tyle, że nie w tym siedzi problem.

Słowo „piękno” i każdy inny przymiotnik określający wygląd czy cechy charakteru jest opinią, subiektywną oceną, która wynika z naszych wcześniejszych doświadczeń i przekonań.

Przykład ?
Mądrość jest zupełnie subiektywną oceną. Mędrzec pośród innych mędrców, będzie „przeciętny„. Gdy znajdzie się w otoczeniu głupców, najprawdopodobniej nikt go nie zrozumie i sam będzie określany mianem „głupiego„. Z kolej na tle ludzi przeciętnych, normalnych, średnich będzie wychodził poza normę i rzeczywiście będzie mędrcem ale nikt mu tego nie przyzna.

W takim razie kim będzie gdy zostanie sam ze sobą ?
Tylko tym, za kogo sam siebie będzie uważał.

Jeżeli weźmie do serca słowa innych mędrców i pośród nich będzie przebywał, będzie „przeciętny” lub nawet „słabszy” od nich. Wtedy jednak jego ambicja pozwoli mu się rozwijać.

Jeżeli weźmie do serca słowa „głupców” i zacznie właśnie tak siebie postrzegać, rzeczywiście stanie się „głupcem”. Przestanie głosić mądrości, które nie przekonują zupełnie jego otoczenie i wywołują tylko prześmiewcze hasła w jego kierunku. Efektem tego będzie to, że sprowadzi się do ich poziomu, czego konsekwencją jest rzeczywiście bycie „głupcem”. To otoczenie sprowadzi go do parteru i zablokuje jego rozwój. Co więcej jest w stanie nawet ten rozwój cofnąć.

To jakie otoczenie wybierzesz i kim będziesz się otaczał zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Prawdziwy sukces i cel chodzenia na siłownię czy robienia czegokolwiek nie polega na tym, by być lepszy od innych. Wszystko, cały rozwój i progres polega na tym, by z dnia na dzień być lepszym od samego siebie.

Zawsze znajdą się osoby, które będą od Ciebie w czymś lepsze. Zawsze znajdzie się otoczenie głupców, wśród których przez brak zrozumienia będziesz sprowadzany do parteru.
Zawsze znajdzie się grono „mędrców„, którzy poprzez odpowiednie techniki motywacyjne będą ciągnęli Cię do góry i powodowali Twój rozwój.
Zawsze również będą „przeciętniacy„, którzy nawet gdy osiągniesz sukces mając niejednokrotnie gorszy start od nich, będą szukali wymówek, dla których oni tego sukcesu nie osiągnęli. I to nie w sobie. Będą zwalali odpowiedzialność za swoje życie na innych.

bigstock-Successful-business-people-wit-42882634

Życzę Ci więc jak najwięcej „mędrców” wokół siebie, którzy będą gwarantowali Ci ciągły rozwój, „głupców„, którzy będą dowodem tego, że robisz coś DOBRZE i to przynosi efekty, bo wyróżniasz się czymś od innych i „przeciętniaków„, którzy poprzez swoje hejterstwo udowadniają, że skala Twoich działań jest coraz większa.

Zrobisz rzeczy wielkie niezależnie od tego co powiedzą i zrobią inni.
Wszystko w Twoich rękach.

Pisząc to mam ciarki na plecach, bo szerze mówiąc wiele z tych słów kieruję sam do siebie. 
Spisuję wiedzę, która momentami przez „głupców” i „przeciętniaków” mi umyka.
Nie można się poddać. Trzeba wierzyć.

success

Pomyślności.

k.

Soundtrack: 

***************************
Czekasz na kolejny wpis ?
Daj mi znać w komentarzu tutaj lub na moim profilu Facebook: http://www.facebook.com/belzkamil

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Jak być pośród „mędrców”, unikać „głupców” i nie przejmować się opinią „przeciętniaków” ?

  1. O rozwoju osobistym czytam już od 3 lat ale dopiero niedawno wkręciłam się w to na wysokim poziomie i zaczęłam zauważać ilu głupców znajduje się obok nas każdego dnia, chodzę do szkoły, w której osób z ambicjami i pomysłem na siebie jest naprawdę bardzo niewiele. Jedna osoba mówi głupotę, 10 innych idzie jej drogą z tym samym przekonaniem, zamiast iść za głosem swej duszy.. Uważam, że każdy ma prawo, możliwość by być kimś, kim chce być, ale zamiast inteligencji często u nich zauważyć można po prostu próżną głupotę i to smutne.. No ale każdy odpowiada indywidualnie za swoje życie, ciekawy post, czekam na kolejny 🙂

    Polubienie

  2. 🙂 Muszę przyznać , że czytałam to z uśmiechem na ustach , pomyślałam ,kurcze ,jest naprawde dobry ,coraz bardziej go lubie :):):) ;).Zawsze słuchalam głosu serca ,a nie innych ,i to się nigdy nie zmieni ,tego jestem pewna ,nie kazdy to rozumie ,a moze nie kazdy chce …,nie kazdy potrafi …:),nie wiedzą co tracą ..Czasami trzeba przemyslec pewne sprawy, …w ciszy :).Pozdrawiam 😉

    Polubienie

  3. od niedawna mam taki sposób myślenia i to o tych singlach również, fajnie czytać w necie coś o czym było się przekonanym. jakbym czytała swoje myśli, tylko mnie to utwierdza w moich przekonaniach. fajnie że jest więcej takich ludzi. 🙂 LUBIE TO !

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s